Cenniki dla systemu rezerwacji.

Cenniki i usługi w rezerwacjach

Usługi i cenniki w systemie – jak wykorzystać funkcjonalności?

System rezerwacyjny CALDIS zaprojektowany został z myślą o przedsiębiorcach chcących korzystać z metod oszczędzających czas i ułatwiających codzienne funkcjonowanie biznesu. Zobacz, jak możesz to osiągnąć wykorzystując dostępne w naszym grafiku on-line systemowe rozwiązania – konfigurując cenniki oraz usługi.

Przygotowanie cennika dla terminarza

Pierwszym krokiem będzie przygotowanie cenników, które w systemie przypisujemy ze względu na wybrany terminarz. Załóżmy, że sytuacja dotyczy wynajmu domków letniskowych, a w kompleksie jest 6 domków. 3 domki klasy premium oraz 3 domki klasy standard. Tworzymy więc dwa cenniki – domki klasy premium (np. doba 400 zł) oraz domki klasy standard (np. doba 200 zł).

W momencie tworzenie cennika jednym kliknięciem przypisujemy go do wybranego terminarza lub kilku terminarzy. W naszym przypadku cennik dla klasy premium przypiszemy więc do terminarzy 3 domków klasy premium. Tworząc następnie rezerwacje, system automatycznie przeliczy dla nas opłatę dla klienta według wprowadzonego cennika i ilości zarezerwowanych dni.

Rodzaje cenników w kalendarzu on-line

Istotnym elementem – ze względu na rodzaj branży, jest Typ cennika, wybierany przez nas w momencie jego dodawania. Do wyboru mamy trzy opcje: DOBOWY, GODZINOWY, ZWYKŁY.

Tryb dobowy odpowiada rzecz jasna rezerwacjom, które opierają się o rozliczenie ze względu na doby – w naszym przykładzie związanym z najmem domków sprawdzi się więc najlepiej.

Jeśli jednak wynajmujemy samochód na godziny, wybierzemy tryb cennika godzinowy. Wówczas w zależności od ilości godzin system przeliczy właściwą cenę.

Tryb zwykły oznacza, iż niezależnie od godzin lub dni, system potraktuje rezerwacje jako jednostkowy koszt w odniesieniu do rezerwacji. Co warte podkreślenia, wedle potrzeby cenę możemy zmienić w momencie dodawania rezerwacji ręcznie!

Usługi – czyli dodatkowe ceny dla Twoich rezerwacji

Podstawowe ceny mogą jednak okazać się niewystarczające. Załóżmy, że w naszym przykładzie kompleks domków oferuje jeszcze np. wynajem sauny na godziny. Wówczas wprowadzimy ją w sekcji Usługi przypisując jej wybraną cenę (np. 80 zł).

Następnie tworząc rezerwację dla domku klasy premium system automatycznie pokaże nam cenę za sam najem (400 zł w naszym przykładzie), możemy natomiast dodatkowo uzupełnić rezerwację o wynajem sauny. Łącznie opłata dla klienta wyniesie więc w naszym przykładzie 480 zł.

Analogicznie, jakiekolwiek inne, dodatkowe usługi możemy w systemie dowolnie uzupełniać. W przypadku domków mogą to być inne atrakcje lub np. śniadania, obiady, kolacje etc.

Łatwe obliczenia, rachunki i statystyki w Twoim kalendarzu

Pełne wykorzystanie możliwości sekcji Cenniki i Usługi ułatwia nam następnie pracę i oszczędza czas! Przede wszystkim, system przeliczy dla nas końcową cenę dla klienta, a wedle potrzeby, bezpośrednio z poziomu rezerwacji – za pomocą jednego kliknięcia, możemy wygenerować rachunek lub fakturę, automatycznie wysyłając ją na wskazany w rezerwacji adres e-mail lub drukując.

Równocześnie dane pojawią się w sekcji Statystyki, co pomoże nam w rozwoju biznesu. Możemy bowiem następnie porównać wynajem naszych domków czy popularne usługi. Automatycznie generowane wykresy niejako dadzą odpowiedź, które obiekty i usługi cieszą się największą popularnością, a tym samym np. – które z mniej popularnych warto dodatkowo promować wśród klientów.

Sprawdź system rezerwacyjny dla Twojej firmy

Jeśli jeszcze nie masz u nas konta, sprawdź możliwości CALDIS! Masz aż 30-dni na DARMOWE testy.

ZAŁÓŻ KONTO

Skorzystaj z 30-dniowego okresu próbnego!

Masz aż 30 dni, by w pełni wypróbować nasz system!