Szablony dokumentów CALDIS

Szablony dokumentów

W zależności od branży i Twoich codziennych aktywności, przydatnym rozwiązaniem mogą być umowy, protokoły lub inne dokumenty, które związane są z poszczególnymi rozwiązaniami. Aplikacja rezerwacyjna CALDIS przychodzi z pomocą, by było prosto i szybko! Na czym polega funkcja szablonów dokumentów? Sprawdź poniżej.

Generowanie umowy lub protokołu dla dowolnej rezerwacji

W przypadku, gdy Twój klient zobowiązany jest do podpisania protokołu lub umowy związanej np. z najmem lub innymi usługami, możesz wykorzystać system rezerwacyjny on-line do ułatwienia swojej codziennej pracy. W kalendarzu rezerwacyjnym CALDIS umożliwiamy wgranie do systemu dowolnej umowy, protokołu lub innego dokumentu, w którym znajdą się automatycznie dane z rezerwacji. To Ty decydujesz, jakie informacje z rezerwacji znajdą się w umowie lub protokole, a następnie dwoma kliknięciami wyślesz umowę do klienta, wygenerujesz PDF lub wydrukujesz. Szybko, prosto i przejrzyście!

Jak dodać do systemu rezerwacyjnego swoją umowę?

Szablony dokumentów dostępne są w zakładce Ustawienia -> Szablony dokumentów. Klikając „Dodaj” mamy możliwość przygotowania własnego, dowolnego szablonu umowy. Możemy skopiować wykorzystywaną dotychczas umowę (np. przygotowaną w programie MS Word lub innym podobnym), uzupełniając wybrane miejsca o automatycznie pojawiające się informacje z każdej rezerwacji.

Przykład? Czas trwania rezerwacji.
W miejscu, gdzie w umowie ma pojawić się data „od-do”, dodajemy za pomocą hasztagów dwa pola: #rezerwacja-od-data, #rezerwacja-do-data.

Jak będzie więc wyglądało w pełni zdanie w umowie?
Przykładowe zdanie.: Klient wynajmuje obiekt od #rezerwacja-od-data do #rezerwacja-do-data.

Na wydruku lub pliku PDF w miejscach naszych specjalnych tagów pojawią się informacje bezpośrednio z rezerwacji, czyli daty rezerwacji.

Jeśli nie jesteście pewni, jak przygotować swój dokument – odezwijcie się mailowo – pomoc@caldis.pl

Gdzie pojawiają się gotowe, generowane dokumenty?

Po zapisaniu swojego szablonu w zakładce Szablony dokumentów, przy każdej rezerwacji masz możliwość wygenerowania umowy lub innego, wgranego do systemu pliku. Będąc w edycji danej rezerwacji klikamy Więcej akcji, następnie Szczegóły – pojawi się domyślny dokument rezerwacji, następnie w górnym menu klikając Szablony dokumentów wybierasz interesujący Cię dokument. W przypadku domyślnego, będzie to ogólny dokument dotyczący rezerwacji, Ty natomiast możesz wybrać wprowadzoną przez siebie umowę. Pojawi się nazwa, którą wprowadziłeś w polu nazwa przy dodawaniu dokumentu.
Po wybraniu interesującego Cię dokumentu, system automatycznie zaprezentuje podgląd, Ty natomiast w górnym menu wybierasz jedną z opcji – Drukuj, Generuj PDF, Wyślij mailem. Rzecz jasna operację można powtórzyć dowolną ilość razy ze względu na ilość wprowadzonych dokumentów.

Aplikacja do rezerwacji z dokumentami – Twój biznes może być szybki i prosty!

Szablony dokumentów w aplikacji rezerwacyjnej od CALDIS umożliwiają przyspieszenie Twojej pracy niezależnie od faktu, jakie dokumenty są potrzebne przy tworzeniu Twojej rezerwacji. Możesz dodawać je, konfigurować i zmieniać dowolnie. W systemie rezerwacyjnym dodać możesz m.in.:

Lub… Inne dokumenty. Tylko od Ciebie zależy, jakie szablony utworzone zostaną w naszym systemie rezerwacji, by codzienna praca była łatwiejsza i szybsza.

Szablony dokumentów – inne pytania

Masz pytania lub wątpliwości związane z szablonami dokumentów? Przygotowanie swojego dokumentu sprawia Ci problemy? Odezwij się do nas mailowo i zapytaj o dodatkowe wsparcie w tym zakresie – pomoc@caldis.pl.

Poznaj aplikację do rezerwacji on-line

A jeśli jeszcze nie masz u nas konta, załóż je TERAZ i skorzystaj z aż 30-dniowego, DARMOWEGO okresu próbnego! Przekonaj się sam, że CALDIS to proste i łatwe w obsłudze narzędzie do codziennej pracy.

ZAŁÓŻ KONTO

Skorzystaj z 30-dniowego okresu próbnego!

Masz aż 30 dni, by w pełni wypróbować nasz system!