Grafiki pracy online

Grafik pracy – pomocny system rezerwacji

W systemie rezerwacji online od CALDIS znajdziesz możliwość tworzenia grafików pracy dla siebie oraz pracowników. Co warte podkreślenia, rozwiązanie dostępne jest w każdym z pakietów.

Wewnętrznie pozwala na wprowadzenie dodatkowej przejrzystości ze względu na dany kalendarz/pracownika, w przypadku rezerwacji online jest elementem niezbędnym do zaoferowania wybranych usług klientowi.

Grafik pracy dla rezerwacji online

Funkcja grafiku pracy swoje podłoże ma rzecz jasna w rezerwacjach online dla klientów indywidualnych. Jeśli prowadzisz działalność związaną ze świadczeniem usług przez specjalistów, zastosowanie harmonogramów pracy jest koniczne, gdy zdecydujesz się umożliwić swoim klientom dostęp do rezerwacji online poprzez PORTAL KLIENTA w caldis.pl. Klient chcąc dokonać rezerwacji wybranej usługi realizowanej przez danego pracownika, może wybierać w zakresie dostępnych godzin. Te, ustawiane są w ramach systemu właśnie w sekcji GRAFIK PRACY. Dla każdego dnia ustawiamy godziny, w jakich dostępny jest specjalista realizujący wybrane usługi. Dopiero ich wprowadzenie pozwoli na wyświetlenie danej usługi w portalu klienta, o którego funkcjonalnościach i rozwiązaniach więcej piszemy w osobnym artykule.

Przykładowy grafik pracy

Przykładowy grafik pracy dla małego salonu barbersko-fryzjerskiego.

Funkcja grafiku pracy wewnętrznie

Niezależnie od faktu, czy zdecydujesz się uruchomić rezerwacje online, opcja grafiku pracy dostępna jest dla Ciebie w systemie jako podstawowa funkcja. Korzystać możesz z niej nawet w pierwszym, podstawowym pakiecie. Tworzenie harmonogramu pracy odbywa się analogicznie, jak w przypadku rezerwacji online. Najpierw musimy mieć w systemie kalendarz z typem „pracownik”, by następnie w sekcji GRAFIK PRACY dodać godziny pracy dla wybranego kalendarza/pracownika. Przy dodawaniu godzin wybrać możesz Typ – grafik, urlop, delegacja – co wprowadza dodatkową, wewnętrzną przejrzystość. Każdy z typów określić można wybranym przez siebie kolorem, wprowadzającym tym samym dodatkową, wizualną czytelność. W ten sposób podczas tworzenia rezerwacji, na widoku tygodniowym lub dniowym rezerwacji, zobaczysz w jakich godzinach zaplanowałeś dostępność danego pracownika, co pozwoli szybciej wprowadzić daną rezerwację.

Dodawanie godzin pracy

Dodając godziny dla wybranego kalendarza/pracownika określić możesz jego typ, dobrać kolorystykę oraz wprowadzić godziny dla danego okresu.

Statystyki Twojej i Waszej pracy

Przydatność grafiku/ów pracy to nie tylko przejrzystość kalendarza, czy nieodzowny element rezerwacji online. To również możliwość weryfikacji podstawowych statystyk związanych z liczbą godzin poświęconych na pracę w danym miesiącu. W sekcji STATYSTYKI -> Pracownicy, zobaczysz listę wszystkich grafików w odniesieniu do podstawowych liczb. Zrealizowanych usług – w tym tych najczęstszych i najpopularniejszych dla danego pracownika, liczby przepracowanych godzin i dni oraz dni wolnych w zależności od rodzaju urlopu. Wszystko po to, by z większą przejrzystością prowadzić biznes i planować swoje kolejne działania. Bo choć te statystyki uznać można za podstawowe, największą zaletą jest rzecz jasna ich aktualność i bieżący dostęp, czy możliwość szybkiej weryfikacji i porównania danych z poprzednich okresów.

Harmonogramy w systemie rezerwacji

Grafiki pracy – często nazywane również harmonogramami pracy, to rzecz jasna funkcjonalność przydatna przy realizowaniu usług przez Ciebie jako właściciela i/lub pracowników. Świetnie sprawdza się więc w branży beauty – fryzjerstwo, kosmetologia, barber, w przypadku gabinetów lekarskich, dentystycznych, fizjoterapeutów, psychologów czy psychoterapeutów. Zastosowanie znajdzie równocześnie w każdej branży, gdzie dane usługi realizowane są przez wybrane osoby. Sprawdź już TERAZ tę opcję w systemie rezerwacji online od CALDIS! Jeśli jeszcze nie masz u nas konta, nie zwlekaj. Zarejestruj się i skorzystaj z bezpłatnego, 30-dniowego okresu próbnego!

Skorzystaj z 30-dniowego okresu próbnego!

Masz aż 30 dni, by w pełni wypróbować nasz system!