Konfiguracja rezerwacji online dla wypożyczalni

Konfiguracja systemu rezerwacji online – uruchom w kilku prostych krokach!

Rezerwacje online od CALDIS – jak uruchomić serwis dla Twojej firmy?

Przybliżamy „krok po kroku” konfigurację systemu rezerwacyjnego caldis.pl ze względu na działalność związaną z wynajmem. Jakie opcje należy włączyć, co zaznaczyć? Zobacz nasz poradnik – online w 4 punktach!

Po utworzeniu konta w serwisie musisz wykonać 4 zadania – włączyć opcję online, skonfigurować swoje konto w portalu klienta, dostosować kalendarze oraz cenniki. Brzmi enigmatycznie? Nie przejmuj się, będzie prosto i szybko!

 1. Włącz ustawienia rezerwacji online

  Pierwszy krokiem jest włączenie opcji online dla Twojego konta. Przechodząc w panelu do sekcji Ustawienia, wybieramy Rezerwacje online, zaznaczając następnie kwadracik przy „Włącz rezerwacje online”.

  Ustawienia rezerwacji online

 2. Ustawienia portalu klienta

  Ta część wymaga poświęcenia czasu na szczegółowe uzupełnienie poszczególnych pól i najważniejszych informacji z perspektywy Twojego klienta. Przygotowaliśmy specjalnie odrębną instrukcję, wraz ze zrzutami ekranu dla każdego z zakresów. Pamiętaj, że w każdym momencie możesz też zamówić rozmowę z naszym konsultantem.

  Instrukcja online

 3. Skonfiguruj kalendarze

  By Twoi klienci mogli dokonywać rezerwacji najpierw należy przygotować kalendarze – np. pojazdów (urządzeń, pomieszczeń – w zależności od prowadzonej działalności). Schemat wprowadzania jest identyczny – wybierając w sekcji „Kalendarz” przycisk „dodaj” zobaczysz listę dostępnych opcji ze względu na branżę.

  Dodaj kalendarz:

  • uzupełnij nazwę – w przykładzie Toyota Camry
  • opcjonalnie możesz dodać nazwę na fakturze – w przykładzie „Wynajem Toyota Camry” (w przypadku, gdy z danej rezerwacji tego pojazdu przygotowana zostałaby automatycznie faktura, system uzupełni pozycję na fakturze „Wynajem Toyota Camry”. Przed wysłaniem dokumentu lub wydrukowaniem można ją dowolnie zmienić)
  • uzupełnij podstawowe informacje dotyczące szczegółów dla tego kalendarza (w przykładzie samochodu, pozostałe informacje skonfigurujesz w kolejnym kroku)
  • opcjonalnie możesz wprowadzić nazwę dla przypomnień SMS (konfigurując następnie przypomnienia SMS, ta nazwa pojawiać będzie się w przypomnieniach dla klientów wynajmujących dla tego kalendarza – w przykładzie samochodu)
  Konfiguracja kalendarza

  Włącz rezerwacje online dla kalendarza:

  Rezerwacje online dla kalendarza - konfiguracja

  Po włączeniu rezerwacji online pojawią się pola do uzupełnienia, wpisz nazwę dla kalendarza w portalu klienta oraz wprowadź opis widoczny dla wszystkich.

  Rezerwacje online dla kalendarza - konfiguracja opisu

  Uzupełnij kolejne pola ze względu na podstawowe informacje wyświetlane w portalu klienta.

  Rezerwacje online dla kalendarza - konfiguracja szczegółów

  Wprowadź dodatkowe informacje określające szczegóły Twojego kalendarza. W szczegółach znajdziesz cztery zakresy: informacje, zasady, wyposażenie, inne. W każdym z nich za pomocą „+ dodaj” możesz wprowadzić skrótowe informacje odnoszące się danego terminarza.

  Rezerwacje online dla kalendarza - informacje dodatkowe

  Uzupełnij dane dotyczące odwołanych rezerwacji. W przypadku, gdy Twój klient odwoła rezerwację, na wpisany w tym miejscu adres e-mail oraz numer telefonu otrzymasz szczegóły rezygnacji z rezerwacji. Odwołanie rezerwacji możliwe jest najpóźniej na 24 godziny przed jej realizacją. W przypadku, gdy potrzebujesz zmienić ten termin, skontaktuj się z nami mailowo – pomoc@caldis.pl.

  Rezerwacje online dla kalendarza - odwołane rezerwacje

  Dodaj zdjęcia, które będą wyświetlane w portalu klienta. Pierwsze ze zdjęć, będzie równocześnie zdjęciem wyświetlanym w wyszukiwarce dla tego kalendarza. Zdjęcia możesz ustawiać w dowolnej kolejności, przy edycji wpisując właściwą liczbę porządkową przypisaną do wybranego zdjęcia. Równocześnie przypominamy, że nie jest to zdjęcie główne Twojej firmy – tę fotografię należy wgrać w system w sekcji „Ustawienia” -> „Rezerwacje online” -> „Portal klienta, główne zdjęcie” .

  Dodawanie zdjęcia - przycisk

  Wybierz z dysku komputera zdjęcie/a przygotowane w proporcjach 4:3 (np. 800 x 600 px) o wadze nie większej niż 3mb. Opcjonalnie możesz dodać opis – pod taką nazwą zdjęcia pojawi się w portalu klienta. W przykładzie dodane zdjęcie będzie miało numer 1, wyświetlone zostanie więc jako pierwsze, w przypadku, gdy dodane zostaną kolejne zdjęcia.

  Dodawanie zdjęcia dla kalendarza
 4. Wprowadź i skonfiguruj cenniki

  Kalendarz/e został/y skonfigurowany, następnym i ostatnim krokiem będzie przygotowanie i przypisanie do nich cenników. Kliknij w bocznym menu „Cenniki” i przejdź do tej sekcji.

  Dodawanie cennika

  Klikając „dodaj” możesz wprowadzić kolejne cenniki. Wpisz nazwę, wybierz typ cennika – dobowy, godzinowy lub zwykły. Dla dobowego system przeliczy wprowadzony poniżej koszt za każdą dobę, godzinowy za każdą godzinę, zwykły jednorazowo wprowadzoną kwotę. Następnie zaznacz checbox (kwadracik), przypisując cennik do kalendarza. W ten sposób wprowadzone ceny przeliczane będą dla kalendarza o nazwie „Toyota Camry”.

  Dodawanie cennika

Gotowe! Twój kalendarz online jest skonfigurowany, a klienci mogą dokonywać rezerwacji w portalu klienta. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z nami mailowo – pomoc@caldis.pl lub zamówić rozmowę z konsultantem – klikając w bocznym menu w „Zamów rozmowę”.

Skorzystaj z 30-dniowego okresu próbnego!

Masz aż 30 dni, by w pełni wypróbować nasz system!