Jak robić zdjęcia, które przyciągną uwagę?

Jak zrobić zdjęcia, które przyciągną klientów? 5 ważnych wskazówek

Niezależnie od branży oraz produktu lub usługi – wizualny odbiór naszej oferty ma niebagatelne znaczenie, by zainteresować klienta. I nie zamierzamy Wam wmawiać, że „zdjęcie samo” sprzeda, choć i takie sytuacje mają miejsce.

Fotografia ma jednak przede wszystkim na tyle zaciekawić i zachęcić odbiorcę, by skontaktował się właśnie z Wami! Jak zrobić więc zdjęcia, które przyciągną uwagę klientów? Poznaj 5 ważnych wskazówek.

1. Przygotuj miejsce na zdjęcia – wizerunek to podstawa!

W zależności od Twojej branży, przygotuj swoje miejsce do wykonywania zdjęć. Zadbaj o porządek, odpowiednie ustawienie wszystkich elementów znajdujących się na co dzień w danym miejscu, usuń zbędne rzeczy, które nie powinny znaleźć się na zdjęciach. Twoja fotografia musi stanowić Twoją wizytówkę, „mówić” słowami za Ciebie.

2. Światło – eksperymentuj

Nie każde miejsce ma naturalne predyspozycje do przygotowania zdjęć. O ile fotografując swoją siedzibę na zewnątrz możesz skorzystać w pełni ze światła dziennego, o tyle wykorzystanie go w pomieszczeniach stanowi już większe wyzwanie. Eksperymentuj więc ze światłem, korzystaj zarówno ze światła dziennego, jak i sztucznego – np. doświetlając fotografowane elementy. Staraj się fotografować zgodnie z padającym światłem, a nie pod światło.

3. Zachowaj spójność swoich fotografii

Różnorodne, ale spójne – takie powinny być Twoje zdjęcia obrazujące całościowo Twoje propozycje i ofertę. Dobrze jest przedstawić wybrane elementy lub np. oferowane usługi wykorzystując bliskie kadry, czyli tworząc fotografie pokazujące dokładnie dany element. Równocześnie pamiętaj o tzw. szerokich kadrach, czyli zdjęciach przybliżających w szerszym ujęciu Twoją firmę, pomieszczenia lub inne miejsca związane z Twoją działalnością biznesową.

4. Dobieraj kadry

Powinniśmy rzecz jasna pamiętać o podstawowych fotografiach przedstawiających najważniejsze elementy naszej oferty – np. wspominane już szerokie i bliskie kadry, ale równocześnie nie bój się eksperymentować i tworzyć zdjęć zupełnie innych niż wszystkie. Inną kąt, różne perspektywy – im więcej zdjęć wykonasz, tym bardziej na tym skorzystasz. Pamiętaj, że zdjęcia stanowią Twoją wizytówkę, mając być równocześnie elementem intrygującym i ciekawiącym.

5. Ostrość i przejrzystość

Odpowiednie przygotowanie zdjęcia to równocześnie zwrócenie uwagi na jego ostrość, by dla odbiorcy było w pełni przejrzyste i „czytelne”. Tworząc zdjęcia pamiętajmy więc, by wykonywane były ze starannością. Wspomóc możemy się m.in. statywem, co pozwoli nam na przygotowanie fotografii, w której wszystkie przedstawiane przez nas elementy będą miały odpowiednią ostrość. Pomijamy rzecz jasna w tym momencie możliwość wybrania samemu, który element ma być ostry, a który rozmazany, co również można zrobić zgłębiając się w tajniki odpowiedniego sprzętu.

Podsumowując, przede wszystkim najważniejsza jest świadomość „mocy” zdjęcia i przekazu, jakie za sobą niesie. Tworząc zdjęcia warto przygotować podział – zdjęć typowo ofertowych oraz tych luźniejszych, nieszablonowych, które wykorzystane mogą zostać np. na profilach w mediach społecznościowych.

Można rzecz jasna przygotować je samemu, warto jednak rozważyć ewentualną współpracę z profesjonalnym fotografem. Na co wówczas zwrócić uwagę, by Twoje zdjęcia rzeczywiście zrobione zostały przez fachowca? Odpowiadamy w naszym wpisie "Współpraca z fotografem"

Dopasuj plan idealny

Bez umowy, bez zobowiązań. To Ty zdecydujesz czy chcesz pozostać z nami dłużej!

Zobacz plany

Wypróbuj już teraz przez 30 dni za darmo

Bez umowy, bez zobowiązań. To Ty zdecydujesz czy chcesz pozostać z nami dłużej!

Wypróbuj za darmo